Course
Malzemeler

NEDEN YKSDİL SON TEKRAR ONLINE EĞİTİM PROGRAMINA KATILMALIYIM?

Yirmi iki yıldır YKS-DİL alanında çalışma yapmış ve sayısız TR derecesi dil öğrencisi yetiştirmiş bir eğitimci olarak süreç içindeki tecrübelerim doğrultusunda YDT’de en etkin ve başarı odaklı sistemin sene içine yayılan 4 aşamalı bir program olduğunu gördüm. Bu aşamalar :

1) Grammar, vocabulary ve reading comprehension alanlarında altyapı bilgilerini güçlendirmek

2) Soru çözüm stratejilerini kullanarak soru tiplerini bölüm bölüm çözmek

3) Makale ve çeviri çalışmaları yapmak

4) Bol miktarda nitelikli deneme sınavı çözmek

YDT’de her soru belirli bir süreyle sınırlanmakta ve adayların başarısı sadece bilgi düzeyinde değil aynı zamanda çıkarım kabiliyetleri ve zaman ile de ölçülmektedir. Bir çok dil öğrencisi gerekli altyapıyı edinse bile çeşitli soru tiplerinde – özellikle metin bazlı sorularda- soru çözüm teknikleri ve stratejilerine hakim olmadığı için YDT’de istediği neticeyi alamamakta ya da sınavda süreyi yetiştirememektedir.

80 soruluk YDT sınav sisteminde soruların büyük bir kısmının çözümünde, ilk planda biçim / kural olarak soru köküyle örtüşmeyen seçenekleri tespit edebilmek ve verilen süreyi iyi kullanmak açısından soru çözüm tekniklerini ve belirli ipuçlarını bilmenin önemli olduğunu görüyoruz.

YKS-DİL “Son Tekrar” online eğitim programımız tamamen hızlı net artışına odaklı teknik ve ipuçlarını içermektedir. Programdan verim alabilmek için verilen stratejilerin tekrar edilmesi ve her bölüm için hazırladığımız soruların dikkatlice çözülmesi önemlidir. Tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

– Deniz Pınar

Course İçerik

Tümünü Genişlet
TÜRKÇE
SOSYAL BİLİMLER
Lesson İçerik
0% Tamamlandı 0/2 Adımlar
MATEMATİK
FEN BİLİMLERİ
Lesson İçerik
0% Tamamlandı 0/2 Adımlar
İNGİLİZCE